TEB Heyeti Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik İle Görüştü

TEB SGK Protokolü Komisyonu’nun SGK ile ilk görüşmesi 28.04.2015 tarihinde gerçekleşmiş ve SGK ile protokolün ekonomik kısımlarının öncelikli olarak görüşülmesi gerektiği ve eczane ekonomilerindeki olumsuz durumun bir an önce iyileştirilmesi konusundaki talepler Kurum’a iletilmişti.

Birliğimizin, eczane ekonomilerinin durumu ve protokol görüşmeleri ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik’ten randevu talebi bulunuyordu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik, 18.05.2015 Pazartesi günü, protokol ile ilgili olarak, Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti üyelerinden oluşan heyet ve Sosyal Güvenlik Kurumu yetkilileri ile görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmeye Türk Eczacıları Birliği adına;

TEB Başkanı Ecz.Erdoğan Çolak
TEB II.Başkanı Ecz.Arman Üney
TEB Merkez Heyeti Üyesi Ecz.Esin İyiel
TEB Merkez Heyeti Üyesi Ecz.R.Ziya Örmeci katılırken,

SGK adına;
SGK Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Uzm. Dr. İsmet Köksal, SGK Genel Sağlık Sigortası Genel Müdür Yardımcısı Dr. Cemil Gül,
SGK Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Sözleşme ve Uygulamaları Daire Başkanı Dr. Gökçen Sonbudak,
SGK Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü Eczane Protokol ve Uygulamaları Şubesi Eczacısı Berkay Karahan katıldılar.

Görüşmede, Sayın Bakan’a, Eczane Profili Araştırması ve eczanelerin mevcut ekonomik durumu hakkında sunum yapıldı ve ayrıntılı bilgi verildi; imzalanacak olan yeni protokol kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan taleplerimiz iletildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik, tüm taleplerimizi dinledi ve Kurum yetkililerine, Türk Eczacıları Birliği’nin taleplerine ilişkin bir çalışmayı ivedilikle hazırlamaları yönünde talimat verdi.

Sayın Bakan’ın, SGK yetkilileri tarafından yapılacak çalışmanın kendisine sunulması ve değerlendirilmesi sonrasında Merkez Heyetimizle yeniden bir görüşme yapılacağını bildirmesi ile görüşme sona erdi.

Sayın Bakana sunulan talep dosyası için tıklayınız.