Smart Eczane Projesi Kapsamında Yeni Eğitim Modülü Çalışma Toplantısı

Türk Eczacıları Birliği tarafından yürütülen Smart Eczane Projesi’nin ilk ayağı olarak tanımlanan “Astım/KOAH Yönetiminde Eczacı” başlıklı eğitim modelinin ardından projeye entegre edilmesi planlanan diyabet eğitim modülünün, sürekli mesleki gelişim felsefesine uygun olarak yapılandırılmasına yönelik çalışmalara bugün (18 Eylül 2015) Türk Eczacıları Birliği’nde gerçekleştirilen toplantı ile başladı.

Türk Eczacıları Birliği II. Başkanı Ecz. Arman Üney’in Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Eczacılık Akademisi Yönetim Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Rümeysa Demirdamar ve Prof. Dr. Tayfun Uzbay ve Smart Eczane Projesi’nin pilot uygulama ayağında yer alan Bölge Eczacı Odalarımızdan temsilciler katılım sağladı.

Katılımcılar, 21 Haziran 2015 tarihinde Ankara Niza Park Otel’de gerçekleştirilen Yeni Eğitim Modeli Eğitim Grubu Çalıştayı’nda, Smart Eczane Projesi’ne eğitim ve danışmanlık desteği sağlayan Dr.Ecz. Arijana Mestrovic (Pharma Expert) ve Mike Rouse(ACPE)’dan sürekli mesleki gelişim felsefesinde şartlar ve temeller, CPD döngüsü, yetkinlik tanımı, bilgi, becerileri ve tutumları geliştirmeye yönelik eğitim örnekleri gibi konular üzerinden özel bir eğitim almışlardı. Bugün gerçekleştirilen toplantıda ise, eczacılarımız katılmış oldukları çalıştayda edinilen bilgiler ve projenin ilk ayağından kazanılan tecrübeler ışığında, ilerleyen süreçte hem Smart Eczane Projesi’ne hem de TEB Eczacılık Akademisi’nin eğitim programına dahil edilmesi planlanan diyabet ve diyabet tedavisinde eczacı danışmanlığına ilişkin yeni eğitim modülüne ilişkin genel çerçeveyi oluşturarak bir çalışma planı hazırladılar.